Fotoblog o světě, ve kterém všichni žijeme. O světě, ve kterém se vše dá vyjádřit mnoha způsoby. O světě, jaký si sami vytváříme.

neděle, října 15, 2006

Potato chips

Posledních několik hodin jsem strávil nad blogem a jeho rekonfigurací po přechodu na zbrusu nový systém. Blogger.com si vymyslel jakousi skvělou novou věc, pomocí které bude vše snazší a přehlednější. Omyl. Jediné čeho docílil bylo, že stará verze začala byt zabugovaná a nová je ještě více nepřehlednější, než ta minulá.

Ale co naplat, je to zdarma, je to relativně jednoduché pro uživatele-neprogramátora a v neposlední řadě jsem líný to vše migrovat někam jinam, protože bych musel vynaložit neúměrné množství energie vzhledem k budoucím positivům, z výše zmíněného plynoucích.

Vzhledem k množství bugů, množících se v celém systému, se vyskytla menší pausa v přidávání fotek, jež je i tak dosti nepravidelné. Abych předešel poznámkám, že zde píšu o ničem a již rozhodně ne o fotkách, přidám několik informací o tom jak tvorba daného snímku probíhala. Tedy:

Brambory omyjeme, osušíme a přepůlíme. Pečící formu potřeme olejem a posypeme solí. Brambory poskládáme řezem dolů a pečeme je v dobře předehřáté troubě asi 20-25 minut. Mezitím opláchneme rajčata. Očistíme je, rozčtvrtíme a odstraníme zrníčka. Dužinu pokrájíme na kositčky. Cibuli oloupeme a najemno nasekáme. Opereme čerstvý tymián a ze snítek stáhneme lístky. Smícháme rajčata, cibuli, tymián, tvaroh a žloutek. Očistíme a omyjeme naťové cibulky a nakrájíme je na tenká kolečka. Plátky slaniny přepůlíme, sýr nakrájíme na slabé plátky. Na polovinu pečených brambor dáme tvarohový krém, druhou polovinu obložíme naťovými cibulkami, sýrem a slaninou. Pak všechny brambory při stejné teplotě ještě asi 10 minut zapečeme.


1/60 s, F 2.80, ISO 100

0 Comments:

Okomentovat

<< Home