Fotoblog o světě, ve kterém všichni žijeme. O světě, ve kterém se vše dá vyjádřit mnoha způsoby. O světě, jaký si sami vytváříme.

středa, prosince 12, 2007

Moving forward


Today's post is really important. By reading it and commenting it you can influence the way how this blog will continue in future. Don't waste your chance to move the world forward. If you prefer to read this blog in english, please make your annotation at Comments.

I also want to mention the possibility of buying pictures from this blog in large size developed on photo paper.Nějak nemám poslední dobou čas na to, abych se jen tak prošel a udělal cestou pár fotek. Z části to jistě souvisí se zápočtovým obdobím na VŠ. Při procházkou Plzní jsem nedávno narazil na skvělý objekt k vyfotografování, už se těším až bude přející obloha a vyrazím do města.

Většinou fotím, když jsem na cestách. Tento víkend zamířím do Českých Budějovic. V létě jsem tudy projížděl po Vltavě na kánoi a zapamatoval jsem si spoustu míst, která mám v plánu v budoucnu vyfotit. Nevím jestli bude tolik času, také netuším jestli bude alespoň trochu příhodné počasí, nicméně pokusím se nepřijet domů s prázdnou kartou. Co nestihnu, doženu na jaře. Od několika lidí se mi dostalo pozvání. Takže až bude slunečno, mám v úmyslu vyrazit do Budějovic s bruslemi, kolečkovými samozřejmě. Láká mě tamější cyklo / bruslo trasa, po které lze dojet až na Hlubokou.


Ohledně technického aspektu blogu: od několika lidí (spolužačkami počínaje a konče v kruzích rodinných) se mi dostalo upozornění, že nemůžou přidat komentář, pokud nejsou zaregistrovaní. Není to pravda. Pakliže nemáte Google account (i to se stává), který je nabízen jako první možnost, můžete využít možnosti přidat komentář zaškrtnutím políčka "Nickname" (nebo v české verzi blogu políčko "Přezdívka") a následně se podepíšete a píšete. Zkoušel jsem to a skutečně to tak funguje.

Poté přemýšlím, zda nezačít vést blog kompletně v angličtině. Dělá to tak spousta lidí a myslím, že v dnešní době by to neměl být pro nikoho problém. Většinu internetové korespondence provádím taktéž v angličtině a možná by mě začalo bavit trochu víc psát. Chápu, že někdo anglicky neumí, ale přečíst jednoduché zápisky už dnes zvládne naprostá většina lidí. Takže se blog otevře všem zahraničním návštěvníkům a ti domácí o nic nepřijdou.

Stejně pochybuji o tom, kolik lidí čte celé příspěvky. Na antropologické přednášce jsem se dověděl, že pro tento obor zcela zásadní knihu - Frazerovu Zlatou ratolest - četlo celou jen několik desítek lidí. Podobně je na tom i Claude Lévi-Strauss a jeho z části biografické dílo Smutné tropy. Téměř každý antropolog o ní mluví, ale počet těch, kteří ji přečetli do konce, je minimální. I já ji mám v knihovničce. Už jen pro ten pocit, že ji jednou přečtu, možná...

Také uvažuji o prodeji svých fotografií na velkých formátech, převážně rozměru 30*45 (možné i větší či menší rozměry). Pokud je zde někdo, kdo již teď ví, že by měl zájem, ať mě kontaktuje v komentářích nebo na mailu. Podrobně se o tom nejspíše rozepíšu až někdy v příštím roce. Prozatím napíšu, že ceny se budou pohybovat v řádu stovek korun a bude možné zhotovit jakékoli fotky z tohoto blogu. Také chci konečně nějak naznačit možnost zakoupení celé fotografie i s autorskými právy. Fotky by se zasílaly klasicky poštou, objednávky by budou vyřizovány během několika dnů, případně je možné (jak už se mnohokrát stalo) zrealizovat osobní schůzku či předání v Plzni nebo Praze.


Are you still here?2 Comments:

Anonymous egeus said...

Ve psaní blogu v angličtině nevidím žádný problém, téměř každý kdo se dnes pohybuje na internetu umí anglicky a pokud tě díky tomu bude psaní více bavit tak o to lépe.

A o fotky mám zájem (pokud budou ceny tak do 500kč poté určitě), domluvíme se asi přes mail, nebo až zveřejníš ceník.

Foť dál. Máš skvělé fotky.

13:13

 
Anonymous Bianca said...

I agree. English is better. (I am from Spain although.) But the main thing are your photos. Keep going.

18:07

 

Okomentovat

<< Home