Fotoblog o světě, ve kterém všichni žijeme. O světě, ve kterém se vše dá vyjádřit mnoha způsoby. O světě, jaký si sami vytváříme.

středa, srpna 08, 2007

Carousel

Noční život na hlavní třídě. Skoro jsem sám nemohl uvěřit té hře barev, kterou dlouhá uzávěrka vykouzlila. Na dovolené ve Španělsku jsem vůbec poprvé využil narozeninový dárek - naprosto úžasný Gorillapod. Pokud jste o něm ještě neslyšeli, doporučuji nahlédnout na web, prodává se již i u nás a ceny jsou více než příjemné vzhledem k jeho funkčnosti. Přestože nevlastním digitální zrcadlovku koupil jsem si střední verzi - bál jsem se, aby to můj Canon se čtyřmi AA akumulátory uneslo. A musím říci, že je tak akorát, v batohu nezabírá žádné místo, je lehký, skvěle manipulovatelný (věřte mi, toto není reklamní text, z prodeje nic nemám...skutečně) a hlavně - při focení skutečně funguje.

Hey, do you have creepy night photos? Want to try better one? Get the Gorillapod and accessorize your digital camera with the hottest tripod of all the times. Listen one of our customers and think how your existence as a human being is still possible with your shaking hands and nothing more: "My photographs made by night were just so awful. I never believed that I can make good photos since until I've bought Gorrilapod. Thank you Gorillapod! I owe you for my happier life." Ok, you just listened his words. So what are you waiting for? Go to joby-dot-com and change your life right now.

Ano, tohle již byl reklamní slogan, ale z jeho vymyšlení a zveřejnění také nic nemám. Krom trochy radosti z večerní rozmařilosti a také toho, že jsem si zopakoval použití present perfect.

Stejně si nejsem jistý, jestli jsem větu -I never believed...- napsal gramaticky správně, mám instinktivní tušení kde použít past simple a kde present perfect, ale instinkt je zhruba vše co vlastním - sázím na to, že u ukončené aktivity je past a to, že jsem si něco koupil a stále to mám je perfectum. Ale určitě se najde někdo, kdo opraví mé chyby a budu vesele hledat zkratku na přeškrtnutí textu.

Aktualizace: Za korekturu anglického textu bych chtěl dodatečně poděkovat paní Silvii Válkové PhD. (vedoucí katedry anglického jazyka na Univerzitě Palackého). Cvičně jsem obeslal čtyři vedoucí kateder a došla jedna odpověď. Přestože jsem si vědom, že interní univerzitní mail slouží ke zcela jinému účelu, než je opravování chyb českých bloggerů, výsledný poměr je zajímavý.

0 Comments:

Okomentovat

<< Home